Uitgaan

Wereldlichtjesdag in Breezand

Advertentie:

Breezand – De tweede zondag van december staat sinds 1997 bekend als Wereldlichtjesdag. Wereldwijd komen mensen bij elkaar om overleden kinderen te herdenken en steken zij om 19:00 uur een kaarsje aan. Ook de Sint Janskerk in Breezand doet 10 december mee met deze herdenking.

Door de verschillende tijdzones in de wereld ontstaat een golf van licht, zodat de wereld een beetje lichter wordt voor de mensen die hun kind hebben verloren en daarbij mogen beseffen dat zij niet alleen zijn met hun verdriet. Samen staan ze stil bij alle kinderen, die op welke leeftijd en om welke reden dan ook, zijn overleden. Sommige mensen herdenken een volwassen kind, anderen zijn er voor een kindje dat niet eens de kans kreeg voor zijn eerste ademhaling.

De mensen herdenken de overleden kinderen door een kaarsje te branden en te luisteren naar muziek, troostende woorden en gedichten. Natuurlijk wordt het, speciaal voor deze dag geschreven, lied ‘Precious Child’ ten gehore gebracht. Iedereen die betrokken wil zijn en een kind wil gedenken kan een herinneringshart beschrijven en in de herinneringsboom hangen. Iedereen die een overleden kind wil herdenken is zondag 10 december welkom, om 19:00 uur worden de kaarsen aangestoken.

Redactie Regio Noordkop

Onder 'Redactie Regio Noordkop' staan door de redactie zelf geschreven berichten, maar ook artikelen die ons door derden zijn aangeleverd, zoals (en al dan niet bewerkte) persberichten en dergelijke. Ook iets melden? Stuur een bericht aan nieuws@regionoordkop.nl. De redactie is telefonisch te bereiken via 0223-684609. Het bezoekadres is Torplaan 4, 1785BA Den Helder. Loop gerust binnen, de koffie staat klaar!

Wellicht ook interessant

Back to top button