Hippolytushoef – De filmavonden bij de Historische Vereniging Wieringen zijn een groot succes. De drie filmavonden in november waren volledig volgeboekt en dat is voor de organisatie reden om in maart 2025 een heuse filmweek te organiseren.
Het organiseren van filmavonden stond al enige tijd op het verlanglijstje van de archiefmedewerkers van de Historische Vereniging Wieringen. Dit is bedoeld om het archief nieuw leven in te blazen. Jack en Berna Wagenaar, medewerkers van het archief, zijn lang bezig geweest de films, die op DVD en video stonden, hiervoor over te zetten naar een digitaal bestand.
Dankzij een incidentele subsidie van de gemeente Hollands Kroon via de Hollands Kroonse Uitdaging heeft de vereniging bij reparatiebedrijf Weijers in Hippolytushoef een Q-led tv kunnen bestellen. Met een 85-inch beeldscherm is de Historische Vereniging Wieringen voor nu en in de toekomst verzekerd van een goed beeldscherm waarmee succesvolle filmavonden gehouden kunnen worden.
Op dinsdag 4, woensdag 5 en donderdag 6 maart vertonen de medewerkers van het archief filmbeelden over Wieringer dorpen en haar bewoners. Kijk voor meer informatie op historischwieringen.nl