Sport

Glenn van Nierop (Wieringerwaard) is finalist op NK stayeren

Advertentie:

Wieringerwaard – Drievoudig winnaar van de Tour de Lasalle Glenn van Nierop is één van de zeven wielrenners die 20 februari de finale van het NK stayeren in Alkmaar zal rijden. Deze wedstrijd gaat over 200 ronden van 250 meter, een afstand van vijftig kilometer.

De uit Wieringerwaard afkomstige Van Nierop zal achter de motor van Belg Edwin Smeulders rijden. Smeulders is een ervaren stayer die meer dan vijftien jaar achter de motor reed en na zijn actieve sportloopbaan gangmaker werd. Ook als stayer reed Smeulders veel wedstrijden in het Sportpaleis Alkmaar. De afgelopen tijd hebben Glenn en Edwin veel getraind en zijn zeer goed op elkaar ingespeeld.

Van Nierop verwacht een podiumplaats te halen op het NK. “Het wordt een wedstrijd waarin de concurrentie om bij de eerste drie te eindigen groot is”, laat de Noordkopper weten. “Tot mijn serieuze tegenstanders behoren de regerend Europees kampioen Zaankanter Reinier Honig, de uittredend Nederlands kampioen Serginho Wilshaus (Haarlem) en prof Etienne van Empel (Geldermalsen). Van Etienne is nog niet zeker of hij kan starten in verband met wegverplichtingen voor zijn Italiaanse ploeg. Achter Edwin rijden voelt goed, daar gaat het niet aan liggen”, besluit van Nierop.

Wedstrijdlocatie
De gratis te bezoeken wedstrijd vindt 20 februari plaats in Sportpaleis Alkmaar. Om 20:00 uur is de loting voor de startposities en om 20:15 uur vindt het voorstelrondje van de deelnemers plaats. Om 20:30 uur klinkt vervolgens het startschot voor het NK.

Stayeren is een al meer dan 125 jaar bestaande vorm van de wielersport. Een gangmaker rijdt op een motor met een rol aan de motor bevestigd. De gangmaker draagt een leren pak. Deze is maar in een maat en dus gelijk voor alle gangmakers. De stayer rijdt op een speciale fiets waarvan het voorwiel kleiner is dan het achterwiel. De gemiddelde snelheid in Alkmaar ligt rond de zeventig kilometer per uur. Topsnelheden boven de tachtig kilometer per uur zijn echter ook mogelijk. Per pedaalomwenteling wordt in Alkmaar 8,70 meter afgelegd. Op een gewone stadsfiets is dat rond de vier meter.

Uwe Smit

Uwe is als vrijwilliger actief voor de omroep. Hij is twee keer per week werkzaam als bureauredacteur ter ondersteuning van de redactie. Contact met Uwe? Mail naar uwe@regionoordkop.nl.

Wellicht ook interessant

Back to top button