De provincie Noord-Holland voert van 3 tot en met 5 september herstelwerkzaamheden uit in de noordelijke fuik van de Koopvaardersschutsluis. Er wordt tussen 21 en 7 uur gewerkt. Voor het verkeer zijn er geen gevolgen.
Afgelopen juni zijn inspectiewerkzaamheden uitgevoerd, waarbij een zwakke plek in de westelijke damwand van de noordelijke fuik is geconstateerd. Van 3 tot en met 5 september wordt deze plek gedicht door middel van een stalen plaat. Er worden ook werkzaamheden uitgevoerd op het maaiveld, waarbij het maaiveld wordt aangevuld met zand en het straatwerk wordt gerepareerd. Daarnaast wordt aan de oostelijke damwand gewerkt. De tijdelijk aangebrachte staalplaten worden verwijderd en vervangen door nieuwe platen.
Tijdens de werkzaamheden blijft de Koopvaardersschutsluis beschikbaar voor de scheepvaart. Er is namelijk naast het schip van waaruit gewerkt wordt, voldoende ruimte voor schepen om te passeren. Voor het wegverkeer ontstaat ook geen hinder. Wel verzoekt de provincie de scheepvaart om hinderlijke waterbewegingen te vermijden in verband met de duikwerkzaamheden.
Meer informatie over de Koopvaardersschutsluis is te vinden op www.noord-holland.nl/kvss.