
Julianadorp – Groot feest bij MFC ’t Dorpshuis in Julianadorp dat zaterdag zijn 10-jarig bestaan vierde. Verschillende standhouders heetten de bezoekers van 12.00 tot 15.00 uur welkom en vertelden wat hun connectie met het dorpshuis is. Aansluitend zorgde Evelien van Leeuwen voor muziek en vermaak van 15.00 tot 16.30 uur. De feestelijke dag wordt afgesloten door de Helderse band ‘Delight’ van 20.00 tot 23.30 uur.

Aan bezoekers van alle leeftijden is gedacht: kinderen konden zich laten schminken of hun energie kwijt op de stormbaan of door mee te doen aan een probeersessie van Gymnastiekvereniging Sportlust. Terwijl jonge turnsters lieten zien wat zij in huis hadden en verschillende oefeningen perfectioneerden, konden jeugdige bezoekers ook een poging wagen op de verschillende toestellen die uitgestald stonden. Onder begeleiding van vrijwilligster Petra werd er kennisgemaakt met de veelzijdige sport.
“Hoewel de aanloop vandaag niet zo groot was, weten gymnasten in spe ons goed te vinden. Onze wachtlijsten zijn zo groot, bij enkele groepen loopt de wachttijd al op tot een jaar.” De vrijwilligster zou graag beschikking hebben tot een grotere ruimte maar weet inmiddels samen met haar collega’s de bestaande zaal goed te benutten. “We weten goed hoe we op een veilige manier zo veel mogelijk verschillende oefeningen kunnen aanbieden”, vertelt Petra.

Wijksteunpunt
Mandy en Margreet van het Wijksteunpunt zijn van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 16.30 uur aanwezig in het dorpshuis om inwoners van Julianadorp een luisterend oor te bieden, met hen mee te denken, of hen te voorzien van advies of verdere hulp. Mandy: “In principe kunnen mensen met de meest uiteenlopende vragen bij ons terecht. We werken samen met verschillende partijen. Als we een inwoner in eerste instantie niet zelf kunnen helpen, dan nemen we contact op met een van onze samenwerkingspartners zodat we toch een oplossing kunnen vinden”.
Ongeveer zeventig procent van de vragen die er bij het wijksteunpunt binnenkomen, zijn vanuit de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) maar ook met vragen die betrekking hebben op jeugd en gezin kun je er terecht. “Veel mensen zijn zich er nog niet van bewust dat wij in het dorpshuis zitten en dat is zonde. We kunnen zo veel betekenen voor mensen met een hulpvraag. We hopen dat de inwoners van Julianadorp ons meer gaan vinden. Hopelijk zorgt een dag als vandaag voor meer zichtbaarheid”, concludeert Margreet hoopvol.
Dungeons and Dragons
Nieuwe gezichten van het dorpshuis zijn Thijs en Duncan van ‘Dungeons and Dragons Julianadorp’, zij spelen elke woensdagavond van 19.00 tot 23.00 uur Dungeons & Dragons in ’t Dorpshuis. Hoewel ze pas in maart zijn begonnen in het dorpshuis, hebben ze inmiddels al achttien vaste spelers, verdeeld over drie tafels. D&D is een tabletop rollenspel dat spelers in een fantasiewereld plaatst waar ze avonturen beleven en verhalen creëren. Het spel wordt geleid door een Dungeon Master (DM), die de speelomgeving, de verhaallijn en de niet-speler personages (NPC’s) beheert. Thijs: “We speelden voorheen met een groep in Egmond aan Zee maar het leek ons leuk om dit zelf in Julianadorp te organiseren. Gelukkig blijkt hier ook veel animo te zijn aangezien we in korte tijd al flink gegroeid zijn.”

De heren printen met een 3D-printer de meeste attributen voor het spel, zoals prachtige schepen en personages. Op deze manier kunnen zij als ‘DM’ hun verhaal volledig zelf vormgeven zoals zij dat voor zich zien. “Wij spelen momenteel beiden aan onze ‘eigen’ tafel een langere ‘campaign’. We hebben een facebookgroep en een whatsappgroep waarbij spelers zich op zondagavond kunnen aanmelden voor de woensdag die daarop volgt. Dan kunnen wij van tevoren rekening houden met het personage van een speler in ons verhaal. Op deze manier kunnen ook mensen die niet elke week willen aanschuiven alsnog meedoen,” legt Duncan uit. Belangstellenden worden dan ook met enthousiasme uitgenodigd om een avond mee te doen of om sfeer te snuiven. “Iedereen is welkom, onze jongste speler is veertien jaar oud maar we hebben ook een speler van vijftig jaar oud. Die dynamiek maakt het spel juist zo leuk!”

Koffiemoment voor ouderen
Tijdens het koffiemoment voor ouderen weet Evelien van Leeuwen de sfeer vrolijk te houden met klassiekers waar bezoekers vrolijk meezingen en meeklappen onder het genot van een gebakje en drankje.
Later vanavond gaat het dak eraf met een optreden van de Helderse band ‘Delight’. De zaal opent om 19.30 uur en de muziek start om 20.00 uur. De band speelt een afwisselend repertoire tot 23.30 uur. De toegang is gratis.
Ja🫠