Cultuur/NatuurVideo

Video: Het gaat slecht met de scholekster; populatie gehalveerd

Advertentie:

Regio – Langs de kust van de Waddenzee tussen Den Helder en de voormalige gemeente Wieringen ligt een enorm groot vogelgebied. Hier rusten en foerageren duizenden vogels zoals scholeksters, wulpen, tureluurs en de bonte strandloper. Het gaat echter niet zo goed met de populatie, al jaren heeft de vogel moeite om voldoende jongen groot te brengen.

Werkgroep SOS scholekster organiseerde afgelopen weekend een speciaal ‘scholeksterweekend’. In de ochtend werd geprobeerd ringen af te lezen van eerder gemerkte scholeksters. In de middag was er een meet- en ringsessie in het Boshuis aan de Noorderdijkweg. Alles werd hier gemeten en genoteerd van de vogel, zoals de grootte en spanwijdte van de vleugel, de poten, kleur van der snavel. Is die helemaal oranje, dan is het een volwassen scholekster. Heeft de vogel een puntsnavel betekent het dat hij graag wormen eet. Met deze puntsnavel kan hij gemakkelijk wormen uit de grond trekken. Scholeksters met een stompere puntsnavel zitten op mosseltjes en kokkeltjes te hakken om het vlees er uit te halen.

De scholekster
De scholekster is een zwart-witte vogel met een rode snavel die soms een hoop lawaai maakt. Je denkt dan al snel dat het wel goed gaat met deze sterke vogel, maar niets is minder waar. De scholekster kan heel oud worden, maar heeft al jaren moeite om voldoende jongen groot te brengen. Vaak vallen de eieren ten prooi aan predatoren of gaan verloren bij landbouwwerktuigen, maar ook al kruipen er jongen uit het ei, dan is er niet altijd voldoende voedsel en ook dreigen er veel gevaren. Meer informatie op: www.scholekster.org.

Cor Lont

Dit bericht is geplaatst door Cor Lont. Ik ben al vele jaren op vrijwillige basis werkzaam bij de omroep. Mijn taak is het schrijven van allerlei artikelen en het maken van korte videoreportages. Ik ben bereikbaar via cor@regionoordkop.nl.

Reageer op dit bericht

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Back to top button