
Den Helder – Elk jaar op 4 oktober is het dierendag en natuurlijk werd er bij de Helderse Vallei aandacht aan besteed. Deze woensdagmiddag zijn de Dierenambulance en vogelasiel De Paddestoel aanwezig. Er kon een kijkje genomen worden in de Dierenambulance en het vogelasiel had informatiemateriaal en opgezette dieren mee die van dichtbij bekeken konden worden en als je voorzichtig was mocht je zelfs even aan de veren of vacht van de dieren voelen. Bij de kinderboerderij waren geen extra activiteiten, er wordt verbouwd en zoals de beheerders zeggen, bij ons is het elke dag dierendag!

Hailey en Sherrellyn beide zes jaar oud, al sinds groep 1 beste vriendinnen, zijn met de oma van Sherrellyn naar de Helderse Vallei gekomen. Ze wilden wel heel graag de dierenambulance van dichtbij zien en natuurlijk was één van de vrijwilligers graag bereid om tekst en uitleg te geven. Ook de opgezette dieren vonden ze best interessant en na enig aarzelen wilden ze toch wel even voelen. Ze zeiden bijna gelijktijdig “Dat voelt zacht!”
Bij de spullen van Vogelasiel de Paddestoel was ook Bep Schut, zij is medewerker en gaf tekst en uitleg bij de meegebrachte spullen. Ze hebben best een roerige periode achter de rug, met spoed moesten ze het oude pand in het bos verlaten. De verhuizing was een behoorlijke klus en het afscheid nemen, van het inmiddels gesloopte verblijf, was emotioneel. Ze zitten nu op een tijdelijke locatie, maar hopen toch dat de nieuwbouw bij de Heldere Vallei snel begint, het wachten is op de vergunningen.
“We zijn blij dat we van de gemeente in de tijdelijke ruimte mogen, maar het is natuurlijk wel behelpen”, vertelt Schut. Er zijn geen bassins in de opvang en daardoor kunnen ze eigenlijk alleen een eerste opvang doen. Gelukkig kunnen ze de dieren naar opvangen in de regio brengen en die zijn op hun beurt weer blij dat de eerste opvang weer in Den Helder kan. Of ze graag snel willen verhuizen? “Liever vandaag als morgen”, aldus Schut.
