Den Helder

’s Heeren Loo Julianadorp bouwt inhuur zzp’ers af door strengere regels

Advertentie:

Julianadorp – De strengere handhaving van de Belastingdienst op schijnzelfstandigheid van zzp’ers raakt vooral de zorg- en bouwsector. Zo ondervindt ook de zorginstelling van ’s Heeren Loo in Julianadorp de gevolgen van de wet.

Woonzorgpark Noorderhaven, de locatie van ’s Heeren Loo in Julianadorp, werkte samen met een bureau dat zzp’ers leverde. Die samenwerking is echter stopgezet, bevestigt Elma Greven, woordvoerder van ’s Heeren Loo. Over wie daartoe het initiatief nam en waarom de samenwerking compleet is stopgezet, doet de organisatie geen mededelingen. Wel vertelt Greven: “In verband met de handhaving op de wet DBA bouwen wij de inhuur van zzp’ers af.”

Gevraagd naar de gevolgen van het wegvallen van zzp’ers binnen de organisatie, bijvoorbeeld een toename van de werkdruk of slechtere kwaliteit van zorgverlening, reageert Greven enkel: “Krapte op de arbeidsmarkt is ondertussen een bekend gegeven, ook in de zorg. Het rondkrijgen van de roosters kan een uitdaging zijn, maar is voor ons niet nieuw.” Hoe ernstig het personeelstekort precies is, is dus niet duidelijk. Op de website staan momenteel achttien vacatures open voor de locatie in Julianadorp.

Lianne Snel

Lianne Snel studeerde politicologie en American Studies aan de Universiteit van Amsterdam. Zij is sinds maart 2023 werkzaam als onderzoeks- en politiek journalist voor zowel Regio Noordkop als Noordkop Centraal. Zij is bereikbaar via lianne@regionoordkop.nl.

Reageer op dit bericht

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Wellicht ook interessant

Back to top button