Hollands Kroon

Eis twee jaar celstraf voor misbruiken twee meisjes in Lutjewinkel

Advertentie:

Lutjewinkel – De 41-jarige B.M. uit Lutjewinkel heeft volgens het Openbaar Ministerie jarenlang zijn nichtje en een ander meisje seksueel misbruikt. De kinderen waren toen tussen de zes en elf jaar oud. De officier van justitie eiste vrijdag bij de rechtbank in Alkmaar een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar tegen de man, waarvan een half jaar voorwaardelijk.

De verdachte gaf het misbruik deels toe. Hij vertelde dat zijn nichtje regelmatig kwam logeren, omdat ze een goede band had met haar neefjes. Toen hij haar aan het afdrogen was na het douchen had hij het meisje betast, bekende hij. Ook daarna zou hij regelmatig het kind hebben misbruikt. De man ontkende dat hij verregaande seksuele handelingen met haar had verricht.

Daarnaast ontkende hij ook dat hij een vriendinnetje van zijn zoon had betast toen zij bij het gezin over de vloer kwam. ,,Dat is niet gebeurd”, hield de verdachte vol. Hij zei dat hij nooit had nagedacht over de gevolgen van het misbruik voor zijn nichtje. ,,Daar heb ik pas veel te laat over nagedacht. Ik wil weten hoe dit komt. Dat ben ik nu aan het uitzoeken met een psycholoog”, vertelde de verdachte.

De zaak kwam in januari 2023 aan het licht nadat de ouders van het nichtje naaktfoto’s van haar vonden op haar telefoon. Die had de verdachte haar gestuurd. Ook vonden ze toen een verontrustend Whatsapp-gesprek tussen oom en nichtje.

Onraad

Later deden de ouders van het andere meisje aangifte van misbruik van hun dochter. De directrice van de basisschool, waar het meisje op zat, rook onraad. Zij wist ook dat het kind vaak speelde met het zoontje van de verdachte en trok aan de bel. Het meisje vertelde de directrice dat de verdachte haar had betast.

De officier van justitie vond het heel kwalijk wat de verdachte in haar visie had gedaan. Ze wees erop dat de man voor trauma’s heeft gezorgd bij de meisjes. ,,De impact is heel groot”, aldus de officier.

Dat onderstreepten ook de ouders van beide slachtoffers in hun verklaringen bij de rechtbank. Hun dochters zijn depressief, angstig, teruggetrokken en getraumatiseerd. Ze worden allebei behandeld voor hun trauma’s. Het nichtje schreef zelf in een slachtofferverklaring dat ze niet begrijpt waarom haar oom het had gedaan. ,,Later hoorde ik dat je het ook bij anderen hebt gedaan”, schreef ze. ,,Ik ben heel boos op je.”

Een volwassen nicht van de verdachte ging ook naar de politie met het verhaal dat de man haar in haar jeugd zou hebben misbruikt, maar die zaak is verjaard. Advocaat Ruut Verhoeven vroeg vrijspraak voor het misbruiken van het vriendinnetje van de zoon van de verdachte. Daar zag hij geen bewijs voor. De uitspraak is op 23 mei.

Jeannine Verhagen

Jeannine verzorgt voor Regio Noordkop rechtbankverslagen over rechtszaken die betrekking hebben op de regio Den Helder, Hollands Kroon, Texel en/of Schagen.

Reageer op dit bericht

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Wellicht ook interessant

Back to top button