Den Helder

Verbouwing station Den Helder Zuid in beeld

Advertentie:

Den Helder – De grote verbouwing van station Den Helder Zuid is in volle gang. ProRail is zaterdagochtend begonnen met de renovatie van het station. Het station scoorde regelmatig als één van de slechtste stations van Nederland op het gebied van reizigerstevredenheid. Door de werkzaamheden rijden er zestien dagen lang geen treinen tussen Den Helder en Heerhugowaard.

Volgens ProRail was het perron van het station al in 2017 toe aan vervanging. Maar door afspraken met veerdienst TESO kon het werk niet eerder worden uitgevoerd. ProRail heeft namelijk afgesproken dat er in de periode na 1 mei geen grote werkzaamheden aan het spoor mogen zijn die invloed hebben op de dienstregeling. Later konden de werkzaamheden ook niet doorgaan door wegafsluitingen. Maar liefst acht jaar na de constatering dat het perron aan vervanging toe was, krijgt de grootste gebruiker van het station, de Helderse inwoner, dan eindelijk een vernieuwd station.

Maandag is de impact van de verbouwing goed te zien. Enkele honderden meters voor het station zijn grote kranen bezig op het spoor. Op een andere plek worden grote funderingspalen de grond in gedrukt. Het vernieuwde station moet straks beter toegankelijk zijn voor reizigers met een beperking. Daarnaast komen er extra wachtruimtes en wordt de stationstunnel opgeknapt. Ook wordt de verlichting verbeterd, zodat reizigers zich veiliger voelen op het station.

Calvin Vliegen

Calvin Vliegen is sinds november 2023 als videoverslaggever/editor werkzaam bij Regio Noordkop. Calvin is bereikbaar via calvin@regionoordkop.nl of telefonisch via 06-27656370.

1 reactie

Reageer op dit bericht

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Wellicht ook interessant

Back to top button