
Breezand – Muziek die de mens dichter bij zichzelf brengt, dat is de essentie van ‘In de Gloria!’. Klanken van troost en hoop geeft mensen een gevoel van meer verbinding met zichzelf en de mensen om hen heen. Op vrijdag 2 februari zal het ensemble Wishful Singing met hun programma ‘In de Gloria!’ te horen zijn in de Sint Janskerk in Breezand.
Wishful Singing zingt muziek die de ruimte schept om echt even stil te staan; van doorvoelde gregoriaanse gezangen uit de middeleeuwen tot levenslustige composities van hedendaagse componisten. De muziek wordt omlijst door zinrijke en inspirerende poëzie, die het concert een extra dimensie geeft. Bezoekers kunnen met Wishful Singing de schoonheid en kracht van de muziek vieren en een moment van bezinning en vreugde beleven. Ze zullen muziek zingen van onder andere Herman van Veen, Ola Gjeilo en John Tavener.
Wishful Singing geeft met haar muziek stem en betekenis aan wat haar beweegt en inspireert. Wishful Singing treedt regelmatig op in Nederlandse zalen, zoals het Concertgebouw in Amsterdam en op festivals als November Music en de Cello Biënnale. Ook maakt het ensemble geregeld tournees, onder andere door Japan, de Verenigde Staten, Duitsland, Zwitserland, Estland en Italië. De zangeressen van Wishful Singing worden door pers en publiek geprezen om de beheersing van een brede waaier aan muziekstijlen, uiteenlopend van werken uit de renaissance en de barok tot volksmuziek, close harmony en hedendaagse muziek.
Herman Finkers
In de afgelopen jaren betovert het ensemble haar publiek bovendien met de tijdloze schoonheid van het gregoriaans in samenwerking met Herman Finkers. Tijdens de coronapandemie gingen Wishful Singing en Herman Finkers online verder: meer dan 6.000 deelnemers hebben inmiddels meegedaan aan de onlinecursus gregoriaans. Het ensemble heeft heel wat rumoer rondom Gregoriaanse zang gecreëerd, en is daarmee ambassadeur geworden van dit prachtige repertoire dat de grondslag vormt voor de westerse muziekgeschiedenis. In 2021 ontwikkelde Wishful Singing, ondersteund door het CWZ ziekenhuis in Nijmegen, het programma ‘Zing je Sterk’, een zangtherapie voor patiënten met langdurige covidklachten.
Het optreden vindt vrijdag 2 februari om 20:00 uur plaats in de Sint Janskerk aan de Wijdenes Spaansweg 58 in Breezand. Tickets en meer informatie is te vinden op de website van Wishful Singing en de website van Zinspiratie.