Den HelderJeugd

‘Sleep je groen’ vroeg van start

Advertentie:

Den Helder – Al weken struinen kinderen de buurt af op zoek naar afgedankte kerstbomen. Met de actie ‘Sleep je groen’ in Den Helder en Julianadorp kon weer een zakcentje verdiend worden. De mannen en vrouwen van de HVC gingen zaterdagochtend al vanaf 08.00 uur weer op pad om de ingezamelde bomen af te voeren. Er rijden vijf wagens van de afvalverwerker de vaste ophaalpunten af en er is nog één auto als vliegende kiep.

Viggo(13) kwam als eerste met zijn bomen bij de parkeerplaats (DHfoto)

Viggo (13) was de eerste die zich op de parkplaats van F.C. Den Helder kwam melden. Samen met zijn vader sleepte hij zo’n twintig bomen naar het inzamelpunt. Daarna kwam Joël (8) de parkeerplaats oprijden met zijn vader. Achter de auto een aanhanger vol met twintig kerstbomen. Joël heeft samen met zijn broer Levi (9) ongeveer honderd bomen ingezameld. Levi heeft deze ochtend een voetbaltoernooi bij H.C.S.C. en hoewel hij al heel wat bomen versleept heeft, kan hij deze ochtend dus even niet meehelpen.

De vader van de jongens overlegt even met de mannen van de HVC of ze de rest bij hem thuis op kunnen halen. De vliegende kiep van de H.V.C. kan pas net voor de lunch komen, maar omdat de familie nog op pad moet besluit vader dan nog maar een paar ritjes met de aanhanger te maken. “Ach, nog vier ritjes en dan zijn we mooi op tijd klaar”, zegt hij lachend.

Berg met bomen
In de voortuin van Isa lag een enorme berg met bomen, er was nog net een paadje om bij de voordeur te komen. Djazzy heeft samen met Isa (13) de buurt afgestruind om bomen op te halen. Ze kregen tips van buurtbewoners en als de moeders ergens een boom zagen liggen appten ze een foto. De dames konden dan gelijk op pad om de boom op te halen. Er werd zelfs een boom bij Hotel Den Helder vandaan gesleept naar Nieuw den helder. Isa deed het voornamelijk voor de pret. Djazzy eigenlijk ook wel, maar die is ook aan het sparen om naar een concert van de Stray Kids te gaan. De moeders van de meiden vertellen dat ze stiekem toch ook hebben genoten van de actie van hun dochters.

Op de vrachtwagen die de locaties in Nieuw Den Helder langsgaat treffen we Dion en Rick van de H.V.C. Ze zijn vroeg begonnen in Huisduinen en hebben daar al aardig wat bomen aangeboden gekregen. Dit jaar staan ze voor het eerst ook bij een ophaalpunt bij de Draaikolk. Omdat het ophaalpunt bij de Scheldestraat vorige jaren wat rustiger was, staan ze daar iets korter en kijken ze of het punt bij de Draaikolk het voor de kinderen wat makkelijker maakt.

Alle inleverpunten met bijbehorende tijden zijn via deze link van de gemeente Den Helder te vinden.

Djazzy kon het niet laten om even in de stapel te klimmen (DHfoto)

DHfoto

DHFoto is een vaste redactiepartner van Regio Noordkop. Het bedrijf is gevestigd in Den Helder en bereikbaar via 06 - 52 42 12 11

Reageer op dit bericht

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Wellicht ook interessant

Back to top button