
Kolhorn – Het dorp Kolhorn heeft er een nieuwe zaak bij. “De Eilanderij” combineert bistro, winkel en een gezellige sfeer. Jeck en Anneke zijn de trotse nieuwe eigenaren van de onderneming, gelegen op het eilandje in Kolhorn.
Hun avontuur begon eind juli, toen ze bij toeval voor een kop koffie bij “De Egelantier” binnenliepen. Al snel waren ze verliefd op de locatie en besloten ze de stap te zetten om eigenaar te worden. De bistro biedt uitzicht op het water. De charme van Kolhorn, met zijn rijke historie, en de ruimte in het pand met een serre gaven Jeck en Anneke meteen het gevoel dat ze hier iets bijzonders konden creëren. “Het idee was oorspronkelijk om een klein bistro te beginnen, maar het is anders gelopen”, vertelt Jeck. “Nu kunnen we binnen, inclusief de verwarmde serre, 55 gasten ontvangen.”
“De Eilanderij”
De naam De Eilanderij ontstond niet zomaar. Het was een langzaam proces van nadenken en inspiratie, waarbij Anneke tijdens een rondje hardlopen op het idee kwam. “De naam past perfect bij het eilandgevoel en alles wat we hier willen bieden: een plek waar veel te doen is.” De eerste naam die in hen opkwam was KH, geïnspireerd door de KH44, een vissersboot die zichtbaar is vanaf het eilandje. Later dachten ze ook aan JA, een verwijzing naar hun eigen namen. Uiteindelijk was het De Eilanderij dat hen het meeste aansprak.

Testweken
De eerste weken van de opening worden benut als testperiode. Jeck en Anneke willen weten wat de dorpelingen van hun plannen vinden. De testweken bieden hen de gelegenheid fouten te maken en hun ideeën verder te verfijnen. “Het is belangrijk om goed af te stemmen op wat Kolhorn nodig heeft”, legt Anneke uit. De ontvangst van de dorpelingen is tot nu toe boven verwachting en heeft hen geholpen hun koers te bepalen.
De officiële openingsdatum voor De Eilanderij is nog niet bekend. Jeck en Anneke willen zich eerst volledig concentreren op het verbeteren van de kwaliteit en het afstemmen van hun aanbod op de wensen van de klanten. “We willen er zeker van zijn dat alles perfect is voordat we officieel openen”, zegt Jeck. De feestelijke opening vindt plaats zodra ze overtuigd zijn dat de bistro en de winkel volledig in lijn zijn met de verwachtingen van de dorpelingen.
Toekomst
Jeck en Anneke zijn verliefd op Kolhorn en zien hun toekomst hier. “We hopen hier lang te blijven en misschien ooit een huisje in het dorp te vinden”, vertelt Jeck. De Eilanderij moet niet alleen een plek zijn voor lekker eten, maar ook een ontmoetingsplek voor de dorpelingen.