
Den Helder – In zwembad Het Heersdiep was het zaterdagavond dubbel feest voor MSV Zeemacht. Zowel Heren 1 als Heren 2 boekte een belangrijke overwinning. Heren 1 werd overtuigend kampioen na een ruime 16-8 zege op SG Mokum H5. Heren 2 versloeg AZVD H1 met 11-8 en houdt daardoor zicht op het kampioenschap.
Heren 1 begon moeizaam aan de wedstrijd. SG Mokum H5 kwam al binnen 17 seconden op voorsprong via een strafworp en nam met vertraagd spel het initiatief. Na de eerste periode stond Zeemacht 2-4 achter. Een tactische bespreking bracht echter de ommekeer. De ploeg begon beter te spelen, nam de leiding over en ging met 6-4 de rust in. In de tweede helft bleef Zeemacht dominant. De derde periode eindigde in 9-5, en in het laatste kwart werd het verschil definitief gemaakt. Door meerdere uitsluitingen bij Mokum en sterk aanvallend spel van Zeemacht, liep de thuisploeg uit naar een overtuigende 16-8 eindstand. Ervaren speler Danny Mangelsdorf reageerde trots op het kampioenschap: “We hadden dit jaar een mooie mix van jonge en ervaren spelers. Voor sommigen draait het vooral om plezier, voor anderen om presteren. Die balans werkte perfect en leidde tot het tweede kampioenschap in drie jaar tijd.”
MSV Zeemacht heren 2 – AZVD H1
Ook Heren 2 speelde een belangrijke wedstrijd, tegen het eerste team van AZVD. Na een 3-4 achterstand in de eerste periode ging Zeemacht met 4-5 de rust in. In de tweede helft werd de tactiek aangepast: de ploeg stopte met hoog druk zetten en bepaalde vervolgens het spel vanaf eigen helft. Dit leverde meer ruimte op voor de aanval, en Zeemacht draaide de wedstrijd om in hun voordeel. Na een sterke slotfase won de ploeg met 11-8. Dylan van der Reep, die eerder op de avond ook al goed scoorde bij Heren 1, was opnieuw topscorer. “Twee kampioenschappen in één seizoen zou geweldig zijn. De druk neemt toe, maar als we ons spel blijven spelen, kan het lukken.”
Op vrijdag 25 april speelt Heren 2 hun laatste wedstrijd. Een gelijkspel is dan voldoende voor de titel. De wedstrijd begint om 20.15 uur in Het Heersdiep. Toegang is gratis.