
Den Helder – Het werk voor de plaatsing van een nieuwe brug bij Willemsoord Zuid gaat bijna van start. Deze beweegbare brug voor fietsers en voetgangers wordt aangelegd tussen de Francien de Zeeuwpromenade aan de Zuidstraat en de kade van Willemsoord ter hoogte van het plein tussen restaurant Stoom en het Reddingmuseum.
Aannemer K_Dekker bouw & infra start 20 januari met de opbouw van het werkterrein. Hekken worden geplaatst, de bouwplaats wordt gebouwd en de bestaande pontonbrug wordt verwijderd. Daarna worden de funderingspalen in het werfkanaal aangebracht, de kespen en het landhoofd op de Francien de Zeeuwkade gerealiseerd. Eind maart komt de nieuwe brug daadwerkelijk aan en wordt deze op locatie gemonteerd. In juni wordt de brug in gebruik genomen.
Door het hoogteverschil tussen Willemsoord en de promenade, wordt de Francien de Zeeuwpromenade op de plek van de brug iets opgehoogd. Op die manier komt de brug vlakker te liggen. Tijdens de bouw is het westelijk deel van de Francien de Zeeuwpromenade afgesloten voor voetgangers en fietsers. Willemsoord is bereikbaar via de hoofdentree aan de Weststraat. Het vaarwater is gestremd voor scheepsvaart.
De Brug
De achterliggende reden van deze m.i geheel overbodige brug is het verbeteren van de toegankelijkheid van het gemeentehuis te bevorderen.
Niet meer en niet minder.
Dat mag wat kosten en tevens gaat er iets wat zo kenmerkend is voor Willemsoord naar de knoppen.
Dat is voor onze bestuurders niet relevant.
Dit Rijksmonument wordt weer een stukje verder gesloopt.
Strikt genomen behoren de kosten van deze brug ten laste van het nieuwe stadhuis te komen.
Daar hoor je ook de gemeenteraad niet over.
Dat met de komst van deze brug tevens de verkeersveiligheid in het geding is doet niet terzake.
Voor de aansluiting van deze brug op de Francien de Zeeuw kade moet de kade worden opgehoogd, overigens ook aan de zijde van restaurant Stoom.
Dat worden belachelijke aansluitingen.
Als gevolg van deze idiote reconstructie zal de verkeersveiligheid vanaf school 7, richting stadhuis, nu al lastig, nog onveiliger worden.
Bovendien zal het schilderachtige zicht op de witte pont bruggetjes en de reddingsboten voorgoed verdwijnen.
Ongelooflijke capriolen van een incompetent gemeentebestuur.
Dus beste Marinus maak voor de geschiedschrijving en je volgende boek over Den Helder een foto van wat nu nog mooi is en spoedig verdwijnt.
Martien
En daar ben ik het helemaal mee eens. Als je nu vanuit de Beatrxstraat komt aan lopen dan zie je alle bootjes en schepen liggen. En komen de gebouwen daarachter goed tot hun recht. Straks kijk je tegen een (overbodige) brug aan. Echt, onbegrijpelijk hoe iemand dit kan bedenken en het vervolgens ook nog wordt goedgekeurd en uitgevoerd. Nog afgezien van het geld wat dit allemaal kost.
Mooi verwoord Martien. Helemaal mee eens! 💪😊
er staat beweegbare brug maar als ik de tekening hierboven bekijk zie ik verdomd weinig bewegende delen, iemand een tekening hoe dit er in het echt uit komt te zien? of wordt het gewoon een vaste brug?
Goed kijken dan zie je scharnierpunten . Brug gaat in twee delen open net als de Moormanbrug.
Tillen? Zonder contragewicht?
En ik maar denken dat de ‘wandelpromenade’ (zoals de Francien de Zeeuwpromenade in de volksmond genoemd wordt) alleen voor voetgangers was.
(Brom)fietsers kregen daar een boete!
En nu een brug voor voetgangers en fietsers?
Dan moeten ook de plaatselijke verkeersregels worden aangepast. Alles voor het gemeentehuis op Willemsoord!
Was de bestaande pontonbrug niet goed genoeg?
Daarmee konden de historische schepen ten minste hun ligplaats bereiken. Voetgangers (en stiekem fietsers) gingen er zonder moeite overheen.
For the love of Oprah; wat is de toegevoegde waarde van deze nieuwe brug??
Alles voor de status
Ik vind het een mooi ontworpen brug die de toegankelijkheid zal verbeteren. Sluit mooi aan bij de stijl van de Kampanje en het gemeentehuis. Ik denk ook dat dit een stuk meer solide zal aanvoelen dan de pontonbrug en ook toekomstbestendiger zal zijn. Verder staat in alle communicatie over deze brug dat het een beweegbare fiets- en voetgangersbrug, dus de toegankelijkheid voor verkeer over het water zal niet afnemen. Al met al een aanwinst, lijkt mij!