

Den Helder – Burgemeester Jan de Boer van Den Helder bracht vrijdagavond samen met wethouder Peter de Vrij een bezoek aan Sport-en Zalencentrum De Draaikolk om het bestuur te feliciteren met het 50-jarig bestaan van het gebouw. Ze kwamen niet met lege handen, voorzitter Sandy Groothof kreeg uit handen van de burgemeester een plaquette aangeboden namens het college van burgemeester en wethouders. Een gezamenlijke toost was het startsein voor een gezellig samenzijn van vele oude bekenden.
In een woordje vooraf vertelde Sandy Groothof als voorzitter bijzonder trots te zijn op alle vrijwilligers in het verleden die dit complex mogelijk hebben gemaakt. Ook de huidige vrijwilligers is zij meer dan dankbaar, “ik realiseer me best dat ik soms te veel van hen vraag”. De omstandigheden en de kleiner wordende groep vrijwilligers maken dit soms onontkoombaar. Voor de toekomst wil het bestuur zich inzetten voor duurzaamheid, zowel voor het gebouw als het aantrekken van nieuwe, misschien wat jongere vrijwilligers.
Burgemeester De boer vertelde in zijn toespraak dat hij in het complex wat terugvoelt uit zijn eigen jeugd. “Altijd stonden er vrijwilligers klaar om alles te organiseren, dat vonden wij toen heel gewoon”. Nu realiseert hij zich dat dat eigenlijk helemaal niet zo gewoon was, maar juist fantastisch dat al deze mensen klaar stonden voor hun clubs. Zeker in de huidige tijd waarin er nog wel vrijwilligers te vinden zijn, maar hun activiteiten door de tijdsgeest graag anders en liever projectmatig in willen vullen. Verder roemde hij de diversiteit van activiteiten die worden aangeboden, van badminton tot zwaardvechten en nog vele dingen daartussen. “Ik heb veel waardering voor iedereen die dit mogelijk maakt en heeft gemaakt en hoop dat het nog zeker vijftig jaar doorgaat”, aldus De Boer.

Onderhoud en verduurzaming
Ook aanwezig tijdens de receptie was Henny Sandbrink, als bestuurslid bezig met het onderhouden, maar zeker ook met de verduurzaming van het complex. Hij kwam bij De Draaikolk om te badmintonnen en werd in 2014 interim-voorzitter voor de periode van één jaar. Dit werden er uiteindelijk vijf, waarna hij het stokje over kon dragen aan Sandy Groothof. Voor Henny was de technische kant altijd al ‘zijn’ uitdaging, na het overdragen van de voorzittershamer kon hij zich volledig richten op de technische kant.
Met een vaste ploeg van vijf vrijwilligers hebben ze al heel wat gedaan aan het inmiddels 50 jaar oude complex. “We zijn voortdurend bezig met verduurzamen. Isoleren, zonnepanelen en andere CV-ketels zijn wel de belangrijkste speerpunten geweest in die jaren”. Nu zijn ze plannen aan het maken om de toiletgroepen en de kleedkamers te isoleren en met nieuw tegelwerk ook te moderniseren. Op de strikvraag hoe lang hij nog bij De Draaikolk en het onderhoud betrokken hoopt te blijven antwoordt hij: “zolang de gezondheid het toelaat!”.

