Sport

Hilbers maakt weer indruk, Zuidema in het geel

Advertentie:

Den Helder – Hij kon donderdag niet starten wegens studieverplichtingen, domineerde vrijdagavond de 2e etappe, won zaterdag de tijdrit én de omloop en mag zondag starten in de groene trui. Zijn naam? Daan Hilbers, student, wielrenner en ondanks alle indrukwekkende prestaties kansloos voor de eindoverwinning in de 70e Tour de Lasalle. Daarvoor is Daniel Zuidema nu de favoriet, hij vertrekt zondag in het geel.

Hij vertelde vrijdagavond na afloop van de etappe waarin hij samen met Dave Huijsman tot vlak voor het einde aan kop reed al dat hij wel goed uit de voeten kon met een tijdrit en dat maakte Hilbers een dag later meer dan waar. Vanwege zijn positie in het algemeen klassement mocht hij al vroeg van start, maar zijn tijd van 5:16.51 werd niet meer verbeterd. Bart Sinnige eindigde op bijna 18 seconden als tweede, Laurens Taekame werd op 19.22 seconden derde.

Dag 3 Tour de Lasalle (DHfoto).
Na de tijdrit ging het geel om de schouders van Daniel Zuidema, omdat Kay Blokdijk meer dan 36 seconden had toegegeven op de winnende tijd en daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement verloor. Sinnige (individuele renner) mocht voor de omloop van start in de felbegeerde regiotrui en het groen was voor Bas Meijers.

Omloop
Net als bij de meiden ging voor de heren de tweede etappe van de dag, de vierde van deze tour, over en langs de dijk. Elf ronden, in totaal 55 kilometer. Op de dijk was het wind tegen, maar toch wist het peloton vrij lang bij elkaar te blijven, op een enkele renner voor wie het echt te zwaar was. Phearoun Chaillou (Geboren in Frankrijk, maar woonachtig in Nederland) en Daan Hilbers wisten halverwege te ontsnappen en zagen hun voorsprong oplopen tot ongeveer een halve minuut. Een groepje van vijf renners probeerden vervolgens de koplopers terug te pakken, waardoor het peloton in stukken brak en de voorsprong kleiner werd. Op de streek hadden de twee echter nog acht seconden en de sprint werd gewonnen door Hilbers. Huib Smit won de sprint van het peloton en eindigde zo als derde.

Daniel Zuidema is nu de leider in het algemeen klassement. Hij heeft vijf seconden voorsprong op Bart Sinnige en Kay Blokdijk en de eerste tien renners in het klassement staan allemaal binnen 17 seconden van de gele trui. Dat maakt dat de Tour nog allesbehalve beslist is en de zondagmiddag nog voor vele wijzigingen in de top kan zorgen. Daan Hilbers mag zich in elk geval de meest strijdlustigste renner van deze tour noemen en hij krijgt na afloop hoe dan ook de zwarte trui mee naar huis. Hij gaat echter van start in de groene puntentrui, in dat klassement is hij tweede achter Zuidema. Het zwart is daarom tijdens de etappe van zondag voor Joop Poland. Beste jongere tot nu toe is Kaj van Niekerk en Bart Sinnige vertrekt in de regiotrui. Laurens Taekema trekt de witte trui (40+ klassement) aan.

Het criterium voor de heren gaat om 15.00 uur van start op het terrein van HRTC DOK.

Ronald Boutkan

Ronald Boutkan is werkzaam als hoofdredacteur / algemeen directeur van Regio Noordkop. Ook presenteert hij Ron & Geer, Hollands Glorie en werkt hij mee aan De Week op Zaterdag, allen radioprogramma's van Regio Noordkop. Ronald woont in Den Helder en is bereikbaar via ronald@regionoordkop.nl of telefonisch via 0643436070.

Reageer op dit bericht

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Wellicht ook interessant

Back to top button