Den Helder – D66 Den Helder organiseert zaterdag 30 november om 14:00 uur een reflectie-bijeenkomst in bibliotheek School 7 in Den Helder. Thema van de bijeenkomst is het herstel van vertrouwen in de politiek. Professor Paul van Tongeren zal een inleiding houden over de bijdrage die de wijsgerige ethiek kan leveren om het wantrouwen in de politiek te begrijpen en te pareren.
Paul van Tongeren (Deventer, 1950) heeft een rijke academische carrière als hoogleraar wijsgerige ethiek aan de universiteiten van Nijmegen, Leiden en Leuven. Daarnaast is hij al meer dan twintig jaar actief in de publieksfilosofie en was hij van maart 2021 tot april 2023 Denker des Vaderlands, een rol waarin hij de filosofie toegankelijk maakt voor een breed publiek. Hij is in staat om complexe ideeën helder te presenteren, zonder dat voorafgaande kennis van de filosofie nodig is.
D66 Den Helder hecht veel waarde aan het verbeteren van het vertrouwen in zowel de lokale als de landelijke politiek. Professor Van Tongeren is uitgenodigd om, vanuit een filosofisch perspectief, aanzet te geven tot verbetering. Hij zal zijn inzichten delen gebaseerd op de filosofieën van Aristoteles, Kant en Mill. Deze worden veelal beschouwd als de drie voornaamste pijlers onder het gebouw van de wijsgerige ethiek.
Aanmelden
Deze middag is georganiseerd door D66, afdeling Den Helder, maar is toegankelijk voor iedereen die interesse heeft. De lezing vindt plaats in zaal 7 van bibliotheek School 7 in Den Helder. De inloop is vanaf 13:30 uur, inclusief een welkomstdrankje. Deelname is kosteloos. Aanmelden voor de lezing kan tot donderdag 28 november via fravol1946@yahoo.com.
Hoe lang duurt die bijeenkomst “Herstel van vertrouwen in de politiek”? Herstel van vertrouwen duurt langer dan een achtermiddag. Daar gaan jaren overheen.
Mocht het na jarenlange inspanningen toch lukken om het vertrouwen te herstellen, – iets wat ik niet verwacht, zeker niet van een partij als D66 – , dan is dat van korte duur. Een politicus staat er nu eenmaal niet om bekend dat hij doet wat hij belooft. Die gaat om de haverklap in de fout. En u weet vast wel: vertrouwen komt te voet en gaat te paard!
Dus goedbeschouwd: kansloze missie, die poging tot herstel van het vertrouwen in de politiek. Het één is nu eenmaal niet met het ander verenigbaar….
D66 de partij die ons bestaan naar de knoppen helpt.
D666 en vertrouwen herwinnen, twee totaal verschillende werelden en niet in één noemer te noemen
Niet zo negatief, misschien geeft d66 met de lezing aan te stoppen als partij. Dat zou het vertrouwen in de politiek onwijs vergroten. Mill en D66? Ik ben erbij!