
Schagen – Dat het raadscafé in Hollands Kroon een uitstekende manier is om inwoners de kans te bieden om invloed uit te oefenen op de politieke besluitvorming is al diverse keren bewezen. Afgelopen zomer was een delegatie van raadsleden uit Schagen afgereisd naar Breezand om ook eens zo’n raadscafé mee te maken en met eigen ogen te zien of dit ook iets zou zijn voor Schagen.
Inmiddels heeft ook Schagen zijn eerste raadscafé gehad in Waarland en getuige het artikel “Volle bak bij eerste raadscafé Schagen” van mediapartner Noordkop Centraal uit Schagen was het met 130 aanwezige inwoners net zo succesvol als in Hollands Kroon.
Het is een mooi alternatief voor het inspreken tijdens raadsvergaderingen hetgeen voor menigeen toch wel een drempel is. Daarnaast worden in een raadscafé alle partijen bereikt in tegenstelling tot een fractievergadering van een enkele partij. Het kan over komende onderwerpen gaan waar de raad een besluit over moet nemen, maar ook over hele andere zaken waar inwoners tegenaan lopen of steun voor willen vragen.
Het wachten is eigenlijk op Texel en Den Helder, waarmee de gehele regio aan een goed werkende burgerparticipatie zou voldoen. Een kijkje bij een raadscafé in Hollands Kroon of Schagen nemen zou voor enkele gemeenteraadsleden toch op zijn minst mogelijk moeten zijn.