Hollands Kroon

Drie reeën doodgereden in één week tijd bij Dijkgatbos en Robbenoordbos

Advertentie:

Wieringermeer – Boswachter Mikal Folkertsma is in één week tijd drie doodgereden reeën tegengekomen op de wegen bij het Dijkgatbos en Robbenoordbos. Dat schrijft zij op haar Facebook-pagina.

Boswachter Mikal benadrukt dat het deze periode van het jaar extra oppassen geblazen is op de wegen langs het bos. “De lente is hard onderweg. Doordat er nog niet veel voedsel aanwezig is, trekken de reeën in het vroege voorjaar veel naar de randen en dijken rondom het bos, waarbij ze regelmatig wegen oversteken. Aangezien de schemering nu gelijk valt met de tijd dat veel mensen op pad zijn, is het risico dat ze worden aangereden groter”, aldus Mikal.

De bevlogen boswachter roept voorbijgangers dan ook op om niet harder dan de toegestane zestig kilometer per uur te rijden rondom de bossen. Mocht het toch gebeuren dat er weer een ree wordt aangereden, moet de politie gebeld worden, stelt Mikal. “Zij zijn 24/7 bereikbaar en informeren dan Valwildteam Wieringermeer, zodat zij het dier eventueel uit zijn lijden kunnen verlossen”, zegt de boswachter.

Lianne Snel

Lianne Snel studeerde politicologie en American Studies aan de Universiteit van Amsterdam. Zij is sinds maart 2023 werkzaam als onderzoeks- en politiek journalist voor zowel Regio Noordkop als Noordkop Centraal. Zij is bereikbaar via lianne@regionoordkop.nl.

Wellicht ook interessant

Back to top button