Sport

ZAP viert promotie, E&O het kampioenschap in tweede finaleduel

Advertentie:

Breezand – De thuishal van ZAP was zaterdagavond stampvol en de sfeer zat er goed in. De dames hadden de vorige wedstrijd ruim verloren van E&O, maar kwamen sterker terug. In een spannend duel wendde de slotfase toch in het voordeel van E&O, dat met 29-30 de wedstrijd won en als kampioen naar huis ging.

Al vanaf het begin waren beide partijen fel aan het spelen. ZAP speelde, in tegenstelling tot de vorige wedstrijd, overtuigender. Ook E&O liet zich niet onbetuigd: de aanval van E&O was slim en snel en hun verdediging sterk. Dat zorgde toch voor een blijvende voorsprong van twee punten. De eerste helft werd afgesloten met 15-17, maar wat de tweede helft zou brengen was nog onduidelijk. E&O begon in de vorige finalewedstrijd namelijk te vliegen in de tweede helft.

Toch hield ZAP goed stand, goed voor een aantal keren gelijkspel en hele mooie rebounds. Waar ZAP scoorde, stond E&O echter al klaar voor hun volgende punt, maar beide partijen vochten voor wat ze waard waren. De slotfase naderde en de stand was 29-30. ZAP had nog kans op de gelijkmaker, maar die werd niet gerealiseerd. Na het eindsignaal werd er flink gejuicht vanaf de tribune, bij zowel de supporters van ZAP als van E&O. Speelster van de wedstrijd was keepster Tessa Oele, die haar doel sterk heeft verdedigd. Topscoorder van ZAP was Nikki Oele.

Seizoensstop

“Vorige wedstrijd handelden de dames echt uit angst, maar in deze wedstrijd geloofden zij dat de dekking van E&O wel te breken was”, aldus trainer Baars. “Na deze wedstrijd begint de seizoensstop. De dames gaan een paar weken rusten en dan in volle voorbereiding voor het nieuwe seizoen.”

Yasmin Canter Visscher

Yasmin is sinds 2025 sportverslaggeefster namens Regio Noordkop. Sportnieuws voor de omroep? Stuur het naar sport@regionoordkop.nl

Wellicht ook interessant

Back to top button