
Westerland – Het land van Maarten Kikkert was vrijdag het toneel van de laatste handelingen die nodig zijn om van het dorpsfeest in Westerland een waar festijn te maken. Dit jaar wordt dit feest al voor de 44e keer georganiseerd.
Op de ‘bult’, zoals ze dat op Wieringen noemen, vinden voor zowel jong al oud verschillende activiteiten plaats. Dit begint al op vrijdagavond met verschillende zangers. Zaterdag is er een kindermiddag, Wieringer kampioenschap volleybal, de Obstacle Run en kuilbandwerpen. Zondag is de Boerenlandfair. Al drie dagen zijn in totaal 150 vrijwilligers bezig om alles in goede banen te leiden. Van het opbouwen van de tent, fietsenstalling maken, vlaggen ophangen, tent aankleden et cetera.
Volgens voorzitter René Hoekenga belooft het weer een spektakel te worden. “Wij krijgen wel veel vragen binnen of het allemaal wel door gaat. Het wordt behoorlijk warm, maar we hebben onze voorzorgsmaatregelen genomen. Zo zal de Obstacle Run meer hindernissen met water bevatten en is op alle dagen meer EHBO aanwezig. Wat betreft de Obstacle Run; dit is natuurlijk geen wedstrijd. De bedoeling is gewoon om deze uit te lopen.”
De gelden die overblijven worden verdeeld over de verenigingen en instellingen die zich vooraf hebben aangemeld. Zij worden wel verplicht om dan vrijwilligers te leveren voor allerlei werkzaamheden. Meer informatie op: www.dorpsfeestwesterland.nl.
Julianadorp