
Den Helder – Er heeft een ongeval plaatsgevonden op het zebrapad aan de Fabrieksgracht in Den Helder.
Vermoedelijk zag de bestuurder de voetganger te laat en is hiermee in botsing gekomen. De voetganger werd per ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
Er zit een flinke ster in de voorruit van de auto. De auto kon op eigen kracht verder. De Fabrieksgracht is tot middernacht afgesloten geweest.
Trefwoorden
aanrijding den helder Fabrieksgracht voetganger
Oei, wachten op de volgende politicus die dit op wil gaan lossen door ook op de Fabrieksgracht de zebrapaden te verwijderen omdat ze zo gevaarlijk zijn. (Dat is natuurlijk niet zo, die voetganger raakte gewond omdat hij/zij aangereden werd door een onoplettende automobilist, niet door het zebrapad.)
De foto bij het artikel is overigens de afzetting aan 1 kant van de Fabrieksgracht. De aanrijding vond plaats midden op een kaarsrecht stuk weg, bij een zebrapad met extra verlichting en waarschuwingsborden. Er zijn ook foto’s van de betrokken auto + ambulance op de betreffende plek, maar die worden hier niet weergegeven.
Wat verslaggever Alicia Vos in dit bericht doet, is een fraai staaltje prioriteiten stellen, zeg…. Dat ze in de eerste zin meldt dat er een ongeval heeft plaatsgevonden op de Fabrieksgracht, is correct, maar dat ze in de volgende duidelijk maakt dat ‘er een flinke ster zat in het voorruit, maar dat de auto op eigen kracht verder kon’, terwijl het lot van de aangereden persoon pas in de laatste alinea ter sprake komt, alsof dat er minder toe doet, doet de wenkbrauwen fronzen. Belangrijke zaken eerst, zal verslaggever Vos wel hebben gedacht, en dat is in haar ogen kennelijk de toestand van de auto….
Het is ongelooflijk vervelend wat er gebeurt is. Hopelijk heeft de voetganger geen blijvende niet zichtbare hersenletsel. Het was wachten op ongevallen want als het het zebrapad net voorbij de bocht is is het voor beide partijen onoverzichtelijk. Uiteraard moeten beide partijen goed opletten echter heel vaak hebben de automobilisten haast letten niet op verkeersborden en minderen liever niet hun snelheid bij een bocht
Is dit niet hetzelfde zebrapad waar 2 jaar terug een kind was doodgereden? 🤔
Dat was vlakbij het zebrapad net iets verderop, gezien vanaf de Spoorgracht. Misschien 100 meter verderop.
Triest; dat sommige automobilisten gewoon volharden in dit gedrag.
Niemand slaagt in Nederland door tijdens het examen een voetganger bij een VOP over het hoofd te zien.
En toch gebeuren dit soort ongelukken – blijkbaar 🤔
Het is altijd de automobilist he.
Mag ik aangeven dat de voetganger ook verantwoordelijkheid moet nemen en opletten bij het oversteken?
Hoe vaak ik niet zie dat voetgangers zonder op te letten zomaar het zebrapad oplopen ?
Een automobilist moet heden vandaag ogen in zijn achterhoofd op zijn hoofd zij hoofd nodig.
Omdat de tegenwoordig vaak niet oplettende fietser of voetganger denken wij zijn toch beschermd verkeers deelnemer.
Handig he als 6 weken door een rietje moet eten omdat jezelf ook niet oplet.
Gewoon weer snel verkeer boven langzaam verkeer.
In de hoop dat fietsers en voetgangers dan ook is gaan opletten.
Mee eens. Je bent verplicht voorrang te verlenen. Maar je mag niet voorrang nemen! Dus zonder te kijken een zebrapad op lopen is niet de bedoeling. Ik vind het sowieso raar dat iemand onder een auto loopt, of het nu op een zebrapad is of niet. Ik kijk altijd eerst of er wat aankomt eer ik oversteek, ook bij een zebrapad. Je hebt weinig aan het feit dat je voorrang had als je in het ziekenhuis belandt. Maar goed, kinderen zijn impulsief daar moet je als automobilist wel rekening mee houden, en dat doe ik uiteraard ook. Hoop voor de voetganger dat het letsel mee valt.
Of zou snel verkeer een voorrecht moeten zijn, waarvoor je aan bepaalde eisen moet voldoen? En dat dan 1 van die eisen is, dat je dat veilig voor je omgeving doet? We hebben het hier over een kaarsrechte weg, zonder obstakels en zelfs nog een (onder andere met verlichting) extra gemarkeerd zebrapad. Als je daar een voetganger aanrijdt, dan was je gewoon met hele andere dingen bezig en dus gewoon ongeschikt. Als automobilist ben je een groot gevaar voor alles om je heen. Automobilisten die niet om kunnen gaan met het verkeer van heden ten dage, horen heden te dagen niet achter het stuur thuis. Dat rijbewijs is geen recht, dat is een voorrecht wat bij gebleken ongeschiktheid gewoon ingetrokken moet kunnen worden. Ons grootste probleem in het verkeer is de onverschillige houding van mensen die zichzelf als snelverkeer en dus hoger op de ladder zien, maar de verantwoordelijkheid daarvoor niet nemen. Appjes zijn vaak belangrijker.
Als zebrapaden en rotondes ineens zulke grote gevaren worden voor langzaam verkeer, dan zetten we er toch gewoon voortaan weer stoplichten neer? Wordt dat verkeer vanzelf weer wat minder snel. Dat laatste zou hoe dan ook een goed idee zijn, net als in bijvoorbeeld Amsterdam / Utrecht gewoon binnen de bebouwde kom overal maximaal 30.