
Den Helder – De eerste wedstrijd van de Bnxt-league werd vorige week tegen de nummer twee van de Belgische in Antwerpen door de Den Helder Suns winnend afgesloten. Zaterdagavond, in de eerste thuiswedstrijd, was de Nederlandse kampioen ZZ Leiden te gast in Sporthal Quelderduijn. De bezoekers hadden twee verlengingen nodig om de Suns op de knieën te krijgen: 79-80.

Een beschamend aantal punten voor de landskampioen en dat wist coach Doug Spradley ook, aan hem de taak om in de rust zijn mannen op het goede spoor te krijgen. Dat lukte, want een 9-30 run (!) zorgde ervoor dat het weer een echte wedstrijd werd: Bij 43-43 kwam Leiden langszij. Om vervolgens aan het einde van het derde kwart met 45 gelijk de messen te slijpen. Dat gold natuurlijk ook voor de Helderse coach Paul Vervaeck, die zag de voorsprong als sneeuw voor de zon verdwijnen en een tweede overwinning zou een enorme opsteker zijn geweest.
Verlenging
De laatste tien minuten leek de wedstrijd in het Helderse voordeel te kantelen, via 59-47 was het wederom Leiden die de teugels wist aan te spannen: 59-59. Leiden kwam 45 seconden voor tijd op voorsprong door een score van Roeland Schaftenaar (59-61). Trevion Crews trok de score voor Den Helder weer gelijk en bij 61-61 volgde een verlenging. In de eerste verlenging pakten de bezoekers de voorsprong 63-68, echter met drie scores op rij van JD Muila was de stand bij 68-68 weer gelijk en dienden beide clubs zich op te maken voor een tweede verlenging,
In de tweede extra vijf minuten waren het wederom de Suns die het voortouw namen, via een driepunter van Mathijs Verhallen kwam de stand op 77-72 met nog twee minuten op de klok. Er waren nog tweeëntwintig tellen te spelen op het moment dat Toby Ewuosho namens Den Helder 79-78 door het netje dunkte. Kort hierop een score voor de bezoekers door Aaron Cook (79-80). Met nog zeven seconden probeerde Vervaeck via een time-out een succesvol aanvalsplan bij zijn mannen in te prenten. Helaas, ook voor het publiek, lukte het niet om de winst in Den Helder te behouden. De toeschouwers waren wel de grote winnaar, getrakteerd op een aantrekkelijke pot basketbal. Zij kunnen, net als de aankomende tegenstanders, concluderen dat Den Helders Suns dit seizoen een ploeg is om rekening mee te houden.
Topscorers
Den Helder: Toby Ewuosho 25, Trevion Crews en JD Muila beiden 12
Leiden: Jordan Davis 19, Roeland Schaftenaar 17, Aaron Cook en Tajinder Lall beiden 13