Den HelderVideo

Wethouder Bais geeft startsein bouw strandopgang Huisduinen (video)

Advertentie:

Den Helder – Een langgekoesterde wens van de inwoners van Huisduinen gaat dit kwartaal in vervulling. In april wordt de nieuwe strandopgang opgeleverd. Wethouder Petra Bais legde op maandagmiddag de eerste betonplaat. De nieuwe strandopgang moet beter begaanbaar zijn voor voetgangers, fietsers en mindervaliden.

“De wens leefde al heel lang in de samenleving, ook wel politiek, maar het heeft vertraging opgelopen in de uitvoering”, vertelt wethouder Bais. De vertraging had volgens de wethouder met name te maken met een aantal subsidieaanvragen die veel tijd in beslag namen. De geasfalteerde dijk, die hiervoor diende als strandopgang, laat de gemeente nu ‘verzanden’. Dit is beter voor de kustverdediging.

“Ik ben er heel blij mee. We hebben er enorm voor geknokt en nu gaat het gebeuren”, vertelt een opgetogen Jan Roelofsen. De voorzitter van Stichting Strandexploitatie Noordkop nam zeven jaar geleden het initiatief om de gemeente te vragen een nieuwe strandopgang te maken. “De bereikbaarheid voor hulpdiensten, ouders met een kinderwagen en fietsers is de belangrijkste reden”, legt Roelofsen uit, “we moeten er nog over praten hoe we het onderhoud gaan regelen, maar ik heb er alle vertrouwen in dat dit allemaal goed voor elkaar komt.”

Een impressie van het nieuwe pad is te vinden op de website van de gemeente Den Helder.

Redactie Regio Noordkop

Onder 'Redactie Regio Noordkop' staan door de redactie zelf geschreven berichten, maar ook artikelen die ons door derden zijn aangeleverd, zoals (en al dan niet bewerkte) persberichten en dergelijke. Ook iets melden? Stuur een bericht aan nieuws@regionoordkop.nl. De redactie is telefonisch te bereiken via 0223-684609. Het bezoekadres is Torplaan 4, 1785BA Den Helder. Loop gerust binnen, de koffie staat klaar!

Wellicht ook interessant

Back to top button