Defensie

Zr.Ms. Groningen onderschept drie drugstransporten in een week

Advertentie:

Den Helder – Het Nederlandse marineschip Zr.Ms. Groningen heeft in het Caribisch gebied binnen een week tijd drie drugstransporten onderschept. Hiermee is in totaal 1.653 kilogram aan verdovende middelen van de straat gehouden. De onderscheppingen dateren van 4, 5 en 9 april, maar zijn nu pas bekend gemaakt. Voor de drugsjager zit de taak erop. Naar verwachting vaart het schip vrijdag de haven van Den Helder weer in.

Bij de eerste actie, op 4 april, nam een patrouillevliegtuig van de Kustwacht Caribisch Gebied een verdacht vaartuig waar. Daarop zijn direct de NH90-boordhelikopter en twee snelle onderscheppingsboten (Frisc’s) van Zr.Ms. Groningen ingezet. Het leidde tot een vluchtpoging waarbij pakketten overboord zijn gegooid. Stopseinen en waarschuwingsschoten werden genegeerd. Vanuit de NH90 zijn daarop de buitenboordmotoren van de go-fast kapotgeschoten. Het team van de Amerikaanse Coast Guard en het Korps Mariniers onderschepte vervolgens 921 kilo marihuana.

Nog geen 24 uur later werd tijdens een patrouille opnieuw een snelle smokkelboot gespot. Ook hier kwam het aan op een gedwongen stop van het vaartuig. Bij deze onderschepping is 342 kilo cocaïne in beslag genomen. Bij een soortgelijke actie op 9 april zijn 145 kilogram marihuana en 245 kilogram cocaïne in beslag genomen. Alle illegale waar is overgedragen aan de Amerikaanse kustwacht. Die is verantwoordelijk voor de verdere afhandeling van de zaak.

Redactie Regio Noordkop

Onder 'Redactie Regio Noordkop' staan door de redactie zelf geschreven berichten, maar ook artikelen die ons door derden zijn aangeleverd, zoals (en al dan niet bewerkte) persberichten en dergelijke. Ook iets melden? Stuur een bericht aan nieuws@regionoordkop.nl. De redactie is telefonisch te bereiken via 0223-684609. Het bezoekadres is Torplaan 4, 1785BA Den Helder. Loop gerust binnen, de koffie staat klaar!

Wellicht ook interessant

Back to top button