
Hollands Kroon – Inwoners van gemeente Hollands Kroon kunnen de komende onderzoekers tegenkomen die door de straten rijden en verschillende locaties bezoeken. Deze onderzoekers kijken of er vleermuizen, zwaluwen, huismussen of spreeuwen aanwezig zijn in spouwmuren, dakgoten of andere plekken van huizen.
Voor het isoleren van huizen is het belangrijk om te weten of en waar deze beschermde diersoorten zitten. Gemeente Hollands Kroon wil niet dat ze dakloos raken of opgesloten worden. Daarom laten ze eerst deze controles doen voordat er woningen geïsoleerd worden. De onderzoekers kijken goed naar de plekken waar de beschermde dieren kunnen zitten. Dit leggen ze allemaal vast in een document. Als er beschermde dieren zijn, dan wordt zorgvuldig een nieuwe plek voor ze geregeld. Als er geen beschermde dieren zitten kan het huis geïsoleerd worden. Als de eigenaren dat willen natuurlijk.
Het onderzoek duurt tot de herfst. De onderzoekers starten in Den Oever, Hippolytushoef, Slootdorp, Middenmeer en Wieringerwerf. Volgend jaar volgen andere dorpen.
Vragen
Mensen met vragen kunnen contact opnemen met team Duurzaamheid: duurzaamheid@hollandskroon.nl. Zij kunnen ook meer vertellen over de mogelijkheden van het isoleren van een huis en de subsidies die daarvoor beschikbaar zijn. Ook is er een website van Duurzaam Hollands Kroon.