Sport

RCDH wint derby in Schagen en pakt Rik Herweijercup

Advertentie:

Den Helder – De eerste wedstrijd voor Rugbyclub Den Helder (RCDH) zit erop. De derby tegen het Schagense RUSH was gelijk een spannende om mee te beginnen. Op het spel stond de Rik Herweijercup, een wisselbokaal vernoemd naar de verongelukte rugbyer Rik Herweijer. Na een haperende start wist RCDH de trofee mee naar huis te nemen.

Vanaf de kick-off leek het dat RUSH niet van plan was om de cup weer mee te laten gaan naar Den Helder. Vol overgave vocht het team zich naar de doellijn van Den Helder. Daar werd alles op alles gezet in de verdediging. Dit resulteerde in veel penalty’s voor Schagen, vooral voor het net aan offside staan van de gretige verdedigers aan de kant van Den Helder. Toch wist Den Helder de nul op het bord te houden.

Na een kwartier kwam ineens de ommekeer. Na een ingooi gingen de voorwaartsen van Den Helder vol in de aanval. Ze wisten het halve veld letterlijk over te beuken, onderwijl de bal in de drukte af te spelen aan vrijlopende teamgenoten. Uiteindelijk kon Joram Tijdeman de eerste score neerzetten. Het team rook bloed en bleef gelijk de druk weer opvoeren. Ook nu was het vooral het samenspel wat de verdediging van Schagen buitenspel wist te zetten en waardoor Jesper Rabbeljee de volgende score kon opeisen. Slechts enkele minuten later gevolgd door Philippe Hartman.

Mauro van den Duim
Thuisploeg RUSH speelde op hun achterste voeten. Het verdedigen kostte veel energie, lineouts leken niet in hun voordeel te gaan en uiteindelijk bleek ook de scrum van Den Helder sterker te zijn. Dit leverde een penalty voor Den Helder op die Mauro van den Duim verzilverde met drie punten.

De nieuwe tackleregel in rugby, waardoor de hoogte van de tackle is verlaagd naar onder het borstbeen, zorgde er ook nog eens voor dat twee spelers van RUSH in de eerste helft het veld voor tien minuten moesten verlaten. De schade bleef beperkt tot slechts één score, wederom voor Philippe Hartman. De ruststand was 0-31 in het voordeel van RCDH.

Tweede helft
Vijf minuten in de tweede helft was het weer Joram Tijdeman die een doorbraak van Jesper Rabbeljee kon verzilveren. Het team van RCDH zakte daardoor even in. De druk op de verdediging van Schagen werd iets minder en dit gaf de thuisploeg de kans om een versplinterde verdediging van Den Helder te doorbreken voor hun eerste score. Deze kwam op naam van Erik de Vries. Kees Sterkman converteerde en bracht de stand naar 7-38.

Het spel ging in het tweede bedrijf meer gelijk op. Den Helder maakte slordige foutjes in de aanval en was net niet fel genoeg. Een aantal spelers van Schagen wist dit regelmatig om te zetten naar gevaarlijke acties die dan net aan konden worden gestopt. Pas na tien minuten was het weer Schagen die tot scoren kwam. Dit keer door Dennis Verbruggen die de bal nog net in de hoek wist te drukken nadat zijn team hem vanuit een lineout bijna vijftien meter voortgeduwd hadden.

RCDH herpakt zich
RCDH wist zich te herpakken en ging weer als team de aanval in. Flyhalf Floris Kamphuis bracht regelmatig zijn teamgenoten op snelheid op de gainlijn, de lijn die de terreinwinst aangeeft. Richard Jongeleen wist na zo’n aanval goed in support te lopen en kon de bal achter de lijn drukken. Daarna scoorde Den Helder nog drie keer, deze allemaal door Koen Wilms. Hij werd uiteindelijk ook de Man of the Match, niet alleen voor zijn hattrick maar ook voor het meerdere malen de bal terug weten te roven in de ruck en zijn meerdere lijnbreaks.

De laatste vijf minuten begon RCDH weer slordig te spelen. In de aanval kwam het doorgeven van de bal net te laat, zetten spelers net een stap te veel. RUSH verdedigde met hart en ziel, maar het was duidelijk te zien dat het fysieke spel de energie had opgeslokt. Het was penalty op penalty met uiteindelijk een gele kaart voor Kees Sterkman. Ondanks deze “gratis” meters wist Den Helder het niet te verzilveren. Uiteindelijk kwam de eindstand op 12-65. Dit kwam mede doordat Mauro van den Duim van de elf schoppen op de palen er negen verzilverde en goed was voor 19 punten.

Volgende week speelt RCDH thuis tegen West-Friesland.

Albert Bronk

Albert Bronk is sportverslaggever bij Regio Noordkop. Je treft hem bij het voetbal, het wielrennen, hockey, zwemmen, judo en op tal van andere sportieve locaties. Tips, nieuws of suggesties voor Albert? Mail naar sport@regionoordkop.nl

Wellicht ook interessant

Back to top button