
Hippolytushoef – Volgens het college van Hollands Kroon is in het centrum van Hippolytushoef ruimte voor verbetering, vooral als het gaat om de verblijfsduur van bezoekers. Aanleiding is het al in 2020 genomen besluit om in het centrum van Hippolytushoef te voorkomen dat horeca en logiesgelegenheden in gebruik zouden worden genomen als langdurig aaneengesloten verblijf voor arbeidsmigranten, waarbij men destijds concreet doelde op ‘de Harmonie’. De gemeente en ondernemers hebben daarom samen ingezet op het verbeteren van het centrum ten behoeve van verblijfsrecreatie en daarmee de versterking van de leefbaarheid van het dorp.
Het centrum moet uiteindelijk autoluw worden ingericht, waarbij er tevens meer eenheid komt in de bestrating en de pleinen een duidelijker karakter krijgen als verblijfplaats. De pleinen in het centrum, die op dit moment vooral een verkeerskundig karakter hebben, zouden meer gericht moeten worden op verblijfsrecreatie. Dit zou bereikt kunnen worden door uitbreiding van de horeca en het mogelijk maken van terrassen en groene zones.
Om dit te bereiken is al in 2022 een budget beschikbaar gesteld en daarmee is er, na diverse vormen van participatie, nu een stedenbouwkundig ontwerp met bijbehorende raming opgesteld. Volgens de raming is er een investering nodig van 2,6 miljoen euro om het plan daadwerkelijk te realiseren. De gemeenteraad moet hierover op 2 november bij de begrotingsvergadering nog een besluit nemen, waarna het ontwerp verder kan worden uitgewerkt en het werk kan worden aanbesteed.