Politiek

Europarlementariër Garcia Hermida van der Walle bezoekt Den Helder

Advertentie:

Den Helder – Europarlementariër Garcia Hermida van der Walle is afgelopen dinsdag op werkbezoek geweest in Den Helder. Havenwethouder Fotigui Camara liet haar onder meer de haven van Den Helder zien. Het doel hiervan was om Van der Walle in de praktijk het belang van Den Helder te laten zien op vlakken als internationale veiligheid en de energietransitie. In Brussel liggen immers subsidiemogelijkheden voor Den Helder.

Een maand geleden reisden wethouder Camara en burgemeester Jan de Boer nog af naar Brussel om Van der Walle een position paper over het Maritiem Cluster te overhandigen. Als gevolg daarvan werd de haven van Den Helder door de Europarlementariër benoemd in het Europees Parlement. “Met opgeheven hoofd levert Den Helder al jarenlang een belangrijke bijdrage aan de nationale en Europese opgaven. Dat bewustzijn groeit ook buiten onze gemeentegrenzen. Onze bestuurlijke, politieke en ambtelijke inspanningen hebben daarin een belangrijk aandeel”, aldus burgemeester De Boer. Hij is blij dat Van der Walle nu met eigen ogen gezien heeft welke kansen er in Den Helder zijn op het gebied van internationale veiligheid en de energietransitie. “Wij kijken ernaar uit samen onze kansen te verkennen”, zegt de burgemeester.

Havenwethouder Fotigui Camara en burgemeester Jan de Boer ontvingen Van der Walle in Den Helder
Europarlementariër Garcia Hermida-van der Walle kijkt zelf ook positief terug op het werkbezoek: “Het was een heel intensief en leuk werkbezoek. Hier zie je hoe beleid tot leven komt. De keuzes die ik in Brussel maak en de thema’s die het wereldtoneel domineren, worden tot in Den Helder gevoeld. Denk aan de marinebasis, de innoverende bedrijven en de energietransitie. Het maritiem cluster had hun inzet ook nog eens op papier gezet, maar de keuzes die voor ons liggen gaan veel meer leven als je het voor je ziet. In Brussel wordt nu druk nagedacht over hoe de toekomst van Europa eruit kan zien. Ik zou graag zien dat als we meer gaan investeren in onze veiligheid, dat bedrijven en dus inwoners in de regio daar ook van profiteren. En dat we investeringen zo doen, dat ze zowel een civiel als militair nut kunnen hebben. Den Helder barst van ideeën daarvoor.”

Tot slot is ook havenwethouder Fotigui Camara tevreden: “Het was fijn om Raquel García Hermida – van der Walle in Den Helder te mogen ontvangen. Na ons constructieve gesprek afgelopen maart in Brussel is het mooi dat ze nu ook onze drie eenheid (luchthaven, zeehaven, kennishaven) in het echt heeft gezien. We hebben gesproken over de kansen en de uitdagingen en daar heeft ze nu een scherp beeld van. Ze gaat zich hard maken voor dual use-investeringen en dat is positief voor Den Helder.”

Lianne Snel

Lianne Snel studeerde politicologie en American Studies aan de Universiteit van Amsterdam. Zij is sinds maart 2023 werkzaam als onderzoeks- en politiek journalist voor zowel Regio Noordkop als Noordkop Centraal. Zij is bereikbaar via lianne@regionoordkop.nl.

2 reacties

  1. Europarlementariër voor D66. Natuurlijk. Of Den Helder daar iets aan heeft ? Ik ken er ook wel een paar voor op de foto .

    1. Ik denk inderdaad niet dat Den Helder hier wat aan heeft. Zowel burgemeester de Boer als wethouder Camara hebben geen enkele ervaring in de maritieme wereld. En ook Garcia Hermida-van der Walle niet. Van alle drie is hun cv te vinden op het internet. Dus hoe kunnen deze mensen de mogelijkheden van de haven van Den Helder inschatten vraag ik mij af? Maximum diepgang, kaderuimte (inclusief max kadebelasting), faciliteiten (denk aan opslag, havenkranen, etc) zijn zo maar een paar zaken. Als beslissingen worden genomen door mensen, niet gehinderd door enige kennis van zaken, dan zie ik het somber in. Denk aan de Kooyhaven. Deze heeft een kapitaal gekost en tot nu toe zeer weinig opgeleverd. Maar goed, dit trio heeft weer een mooi reisje kunnen maken.

Wellicht ook interessant

Back to top button